Dentální hygiena

Dentální hygiena má preventivní a léčebný charakter. Jejím účelem je předcházet vzniku onemocnění v dutině ústní. V důsledku nedostatečného či nesprávně prováděného čištění zubů a dásní dochází často ke vzniku zubního kazu, zánětu dásní (gingivitidy) a závěsného aparátu zubu (parodontitidy).

Dentální hygiena není zkrášlovací proces, ale léčebný zákrok. Tímto procesem se odstraňují příčiny zánětu dásní a parodontitidy.

Co Vás na dentální hygieně čeká:

  • Zhodnocení úrovně ústní hygieny ( krvácivost dásní, výskyt plaku, kamene…)
  • Čištění zubů - naddásňového zubního kamene odstranění (ten má téměř každý)
  • Pískování ( Air-flow) pomocí velmi jemného písku se odstraní zbytky kamene a především pigmentace způsobené potravou či kouřením. V případě pokročilé parodontitidy či lokálního úbytku kosti u některých zubů, je třeba provést odstranění poddásňového kamene, (což je základní součást léčby parodontitidy). Toto ošetření se provádí v lokální anestezii.
  • Doporučení správné techniky čištění zubů a velikostí mezizubních kartáčků. Nelekejte se, pokud jich bude i několik. Málokdo má to štěstí, že by měl všechny mezizubní prostory stejné.
  • Leštění zubů s jemně abrazivní pastou.

Důkladná domácí péče je jedním ze základních předpokladů pro zdravé zuby a dásně!

Posledním krokem je kontrolní návštěva. Zde se dozvíme, zda zvládáte chrup vyčistit, nebo zda je nutné opětovné dočištění a zopakování si správné péče o zuby a dásně.

Výsledek oceníte

Již po první návštěvě dentální hygienistky jsou viditelné výsledky. Nejenže zuby jsou hladší, bělejší, ale i mezizubní prostory jsou průchodnější.

Comments are closed.